Internet je plný zajímavých článků a dalších informací o této pozoruhodné rostlině. Ty zajímavější z nich jsme se rozhodli zde ukázat, pro ty z vás, kteří chtějí načerpat nějaké další znalosti a zajímavosti.

 Kořen Maca, odkazy na internetu

http://www.zdravizperu.cz/maka–maca

Na webových stránkách věnujících se tradiční peruánské medicíně, je k nalezení vcelku podrobný článek o vlastnostech Maky, jejích požadavcích pro pěstování, něco z historie, léčivých účincích a způsobech využití.

http://www.praktickelekarenstvi.cz/pdfs/lek/2006/04/06.pdf

Na webu věnující se lékařským a lékárnických tématům je k dispozici velmi zajímavý článek o Mace, nějaké zmínky o současných vědeckých experimentech a nových možnostech použití.

http://www.konzument.cz/users/publications/1-pruvodce-spotrebitele/18-doplnky-stravy-potraviny-k-doplneni-jidelnicku-rozebrano.pdf

Na serveru Sdružení českých spotřebitelů je zajímavý článek o potravinových doplňcích, včetně jejich využití, přednostem a nechybí ani výtah definice zákonem. Vzhledem k tomu, že se v podsekci Potravinové doplňky této problematice věnujeme, rozhodli jsme se sem tento odkaz také zařadit.