Vzhledem ke spoustě pozitivních účinků není překvapením, že mnoho výrobců zařazuje Macu do svého repertoáru potravinových doplňků, buď jako samostatnou složku, nebo jako součást mnoha dalších užitečných přísad v komplexních doplňcích stravy, poskytujících celou řadu vitamínů, minerálů, stopových prvků a jiných účinných látek, které lidskému organismu poskytují všechno potřebné pro správnou funkci, preventivní posilování obranyschopnosti, látek, které pomáhají pročišťování lidského těla a další účinných prvků, které zlepšují fyzickou a psychickou kondici.

Kořen maca, prášek jako potravinový doplněk

Obohacená strava

Kromě klasických doplňků stavy, jako jsou tablety, tobolky a různé extrakty, se do ČR dováží i lupínky, cereálie, čokoládové tyčinky a sušenky s vysokým podílem maky a tudíž také se všemi pozitivními účinky této rostliny. Nicméně takovéto výrobky lze najít pravděpodobně jen na specializovaných e-shopech. Takovéto potraviny nejsou běžně dostupné.

Využití ve sportu

Také sportovní odvětví si všimlo pozitivních účinků maky na fyzickou a psychickou výkonnost, a tak sportovci velmi často používají maky obsažené v energetických nápojích, ale i jako přídavek do potravin.