Alternativní medicína je i v současné době velmi rozšířená a využívaná. V podstatě se jedná o soubor různých diagnostických a terapeutických metod. Jejich spektrum je v dnes velmi široké a stále se rozšiřuje. Zahrnují se mezi ně jak metody původně lidové, přírodní, tak i nově vymýšlené metody moderní. Jsou to metody domácího původu i metody exotické, z Orientu i z oblastí afrických i amerických. Některé metody jsou jednoduché až primitivní, jiné jsou vysoce sofistikované a využívají nejmodernější techniku.

 Kořen maca, alternativní medicína

Co vše se do alternativní medicíny řadí, závisí do značné míry na místní tradici. Velké rozdíly jsou mezi odlišnými kulturami, takže to, co je tady považováno za klasickou vědeckou medicínu, může být v Číně považováno za alternativu a stejně tak i naopak.

Regenerace a obnova sil

Navrací a posiluje vitalitu organismu, pomáhá udržovat hormonální rovnováhu. Navíc je schopná mírnit deprese, snižuje vliv stresových faktorů, pomáhá navracen síly ve stavech fyzického vyčerpání a zmírňuje následky nadměrného požití alkoholu. Také je známo, že slouží jako afrodiziakum a je schopná zvýšit sexuální výkonnost a plodnost.